Już za chwilę kończy się rok. A to oznacza, nie tylko zabawę sylwestrową, ale i nieuniknione rozliczanie podatku. Jak zawsze każdy szuka wszystkich ulg, które tylko można wykorzystać aby otrzymać możliwie największy zwrot lub zmniejszyć spodziewaną dopłatę do urzędu skarbowego. Ze wszystkich możliwych rozwiązań jest jedno, które cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością niż powinno, szczególnie uwzględniając korzyści z niego płynące. A warto się zainteresować, można zaoszczędzić aż 1500 zł i zadbać o swoją przyszłość.

IKZE to wiele korzyści w jednym, aż szkoda się nie skorzystać

IKZE to Indywidualne Konto Zabezpieczeń Emerytalnych. Jest to sposób Państwa na zachęcenie obywateli do oszczędzania na swoją przyszłość we własnym zakresie. Dzięki temu po przejściu na emeryturę będziemy mogli liczyć na dodatek, czasem bardzo atrakcyjny, do naszych głodowych świadczeń.

Jak to działa?

Odkładając pieniądze z wykorzystaniem IKZE uzyskujemy możliwość odpisania ich sobie od dochodu w naszym rozliczeniu PIT. Maksymalna wysokość kwoty jest z góry określona i na rok 2016 wynosi 4866 zł. Taka kwota uzbiera się na naszym koncie odkładając około 400 zł miesięcznie w skali roku. Nie jest to jednak kwota, która jest poza zasięgiem jednorazowej wpłaty. Szczególnie, ze względu na natychmiastowe korzyści.

Ile odzyskam z PIT?

Przy standardowej umowie o pracę i podatku w wysokości 18% twój PIT zmniejszy się o kwotę 879.48 zł. Jeżeli twój podatek to 32% mówimy już o 1563.52 zł! Przedsiębiorca na podatku liniowym (19%) zyskuje 928.34 zł. W żadnym wypadku nie jest to kwota obok której powinniśmy przejść obojętnie. Szczególnie, że dalej też zyskujemy.

Co dalej z naszymi oszczędnościami?

IKZE osiąga bardzo dobre wyniki jeżeli chodzi o zysk w skali roku. W ciągu ostatniego roku stopa zwrotu na proponowanym przez nas koncie wyniosła 4.63%. Więcej niż na jakiejkolwiek lokacie dostępnej obecnie na rynku. Od początku swojego istnienia, tj. 15 marca 2012 roku, kapitał na koncie mógł urosnąć aż o 42.3%!

Jest jeszcze kwestia preferencyjnych warunków wypłaty środków. Osoba, która skończyła 65 lat i oszczędzała minimum 5 lat może wypłacać środki z konta płacąc jedynie 10% podatek, w przeciwieństwie do standardowego 19% podatku belki!

Możesz mieć 3200 zł miesięcznie!

Ja, pisząc ten tekst mam 25 lat. Zakładając, że już dzisiaj otworzyłbym konto w IKZE i dokonywał regularnych wpłat do 65 roku (oczywiście mogę wpłacać mniej, więcej lub na ile mnie stać, IKZE nie wymaga regularnych wpłat a jeżeli się zdecyduję minimalna kwota to tylko 50 zł!) oznaczało by, że zgromadziłbym na rachunku kapitał w wysokości prawie 480 tyś zł (zakładając 4% stopę zwrotu). Gdybym chciał tą kwotę wypłacać miesięcznie przez 15 lat mój dodatek wynosiłby aż 3204 zł miesięcznie! Dzięki preferencyjnemu podatkowi zyskałbym aż 54540 zł! Do tego co roku odpis z PIT! Nagle emerytura wygląda o wiele lepiej!

Co proponuje PROGRESS?

Nie tracić czasu! Wejdź na www.iprogress.pl w zakładkę kontakty i zadzwoń do jednego z naszych doradców. Nie ważne jak na to spojrzeć oszczędzanie z IKZE to sama korzyść, aż szkoda nie skorzystać!